​​Українські паралімпійці вже вибороли 67 медалей у Токіо У с | Міністерство молоді та спорту України

​​Українські паралімпійці вже вибороли 67 медалей у Токіо

У сьомий день змагань, Національна паралімпійська збірна команда України виборола 13 медалей, серед яких - 3 золоті, 6 срібних та 4 бронзових.

Традиційно потужно виступили українські плавці-паралімпійці, які здобули 7 нагород.

Золоті медалі вибороли Максим Крипак та Андрій Трусов.

Максим Крипак з рекордом світу став першим в запливі на 100 метрів батерфляєм (клас S10). Для нього це четверта медаль в Токіо й друга золота.

Андрій Трусов здобув свою другу золоту медаль, вигравши фінал на дистанції 50 метрів вільним стилем (клас S7). У Токіо він вже завоював дві срібні та одну бронзову нагороди.

Максим Веракса став срібним призером на дистанції 100 метрів вільним стилем (клас S12).

Бронзові медалі у плаванні виграли Василь Крайник (200 метрів комплексним стилем, клас S14), Євген Богодайко (50 метрів вільним стилем, клас S7), Єлизавета Мерешко (100 метрів вільним стилем клас S7) та Марина Піддубна, Максим Веракса, Анна Стеценко та Кирило Гаращенко у змішаній естафеті 4х100 метрів вільним стилем (класи S11-S13).

Підтримали медальну ходу плавців й українські легкоатлети, які завоювали 5 медалей.

У штовханні ядра (клас F20) Максим Коваль та Олександр Яровий виграли «золото» та «срібло» Ігор-2020 відповідно. Результат Коваля - 17,34 метра.

Кращий результат Мухаммада Зіяда Золкефлі з Малайзії, який мав 17,94, після змагань не зарахували.

Як наслідок, Коваль замість «срібла» отримав «золото», а Олександр Яровий став срібним призером.

Ще три срібні медалі в легкій атлетиці у бігу на 400 метрів здобули Оксана Ботурчук (клас T12), Юлія Шуляр (клас Т20) та Наталія Кобзар (клас Т37).

Також срібну нагороду виграв велосипедист Єгор Дементьєв у роздільній шосейній гонці (клас С5).

Таким чином, у доробку українських паралімпійців 67 нагород, серед яких - 15 золотих, 33 срібних та 19 бронзових медалей. Лідерська трійка Паралімпіади беззмінна - перше місце утримує команда Китаю (132), друге – Велика Британія (80), третє - ПКР (74).

Українці – п’яті за кількістю золотих нагород та четверті за загальною кількістю медалей.

Вітаємо Національну паралімпійську збірну команду України з черговим яскравим виступом у Токіо! Бажаємо не зупинятися на досягнутому! Пишаємося!

#Паралімпіада2020 #міжнароднізмагання #плавання #легкаатлетика #біг #велоспорт #штовханняядра