​​ Традиційно, щоп'ятниці, ділюся інформацією про основні здобутки українських спортсменів за тиждень, що минає.

Цього тижня у Токіо розпочалися літні Паралімпійські ігри 2020 - українські спортсмени з перших днів демонструють чудові результати!

Фехтування

Першу "бронзову" нагороду для української збірної здобула фехтувальниця Євгенія Бреус. Пізніше українка Олена Федота виборола і срібну" нагороду.

"Срібло" у фехтуванні на візках здобув Артем Манько.

Плавання

Першу золоту медаль на Паралімпіаді здобула українська плавчиня Єлизавета Мерешко - вона була найшвидшою на дистанції 50 метрів вільним стилем. Третє місце на цій же дистанції посіла українка Анна Гончар.

Другу золоту медаль здобула Анна Стеценко у плаванні на 400 метрів вільним стилем.

У другий день змагань Мерешко посіла друге місце на дистанції 200 метрів комплексним плаванням.

Першою медаллю на змаганнях у Токіо стало "срібло" українського плавця Антона Коля на дистанції 100 метрів (спина). Українець Максим Кріпак став другим на дистанції 50 метрів вільним стилем, а Олексій Вірченко - на 100-метрівці батерфляєм.

Важка атлетика

Третю золоту медаль на Паралімпіаді здобула Мар'яна Шевчук - вона стала чемпіонкою з пауерліфтингу у вазі до 55 кг.

Легка атлетика

Українська легкоатлетка Юлія Павленко в стрибках у довжину посіла третє місце із результатом 4,86 метра.

Українець Владислав Білий у секторі для метання списа із результатом 55,34 метра завоював "срібну" нагороду.

Велотрек

Українець Єгор Дементьєв став бронзовим призером Паралімпійських Ігор-2020 в індивідуальній гонці переслідування на 4000 метрів.

Дзюдо

Українка Юлія Іваницька у ваговій категорії до 48 кг здобула "бронзу", перемігши японку Сідзуку Хангаї.

Окрім паралімпійців, українські спортсмени цього тижня здобули низку перемог на різноманітних міжнародних змаганнях:

На легкоатлетичному турнірі в Будапешті українець Михайло Кохан здобув "золото" у змаганнях з метання молота - результат у 78,77 метрів гарантував перемогу українському спортсмену.

Українка Наталія Стребкова здобула "срібло" в бігу на 3000 метрів з перешкодами, а Олег Дорощук посів третє місце у змаганнях зі стрибків у висоту з результатом у 2,20 м.

Олімпійська чемпіонка Ярослава Магучіх із результатом у 1,98 метра посіла друге місце у змаганнях зі стрибків у висоту на етапі Діамантової ліги з легкої атлетики в швейцарській Лозанні.

Українка Марія Горєлова стала бронзовою призеркою юніорського чемпіонату світу з легкої атлетики у Найробі (Кенія) у стрибках у довжину. "Срібло" у метанні спису на цих же змаганнях здобув українець Артур Фельфнер.

Теніс

Українська тенісистка та олімпійська чемпіонка Еліна Світоліна вийшла у півфінал на турнірі WTA в Чикаго, здолавши француженку Крістіну Младенович. Ще одна українська тенісистка Марта Костюк вийшла до чвертьфіналу цього ж турніру.

Шашки

Чоловіча збірна України у складі Юрія Анікеєва, Фелікса Шепеля і Дениса Шкатули здобула перше місце у командному чемпіонаті світу з шашок-64, який відбувся у турецькій Каппадокії. Жіноча збірна України, за яку виступали Олена Коротка і Юлія Макаренкова, у цьому ж виді програми здобула срібні медалі.

Продовжуємо вболівати за українських паралімпійців!

Зичу нашим українським спортсменам та спортсменкам нових перемог, а тренерам - наснаги та здобутків!